Sıradaki içerik:

Bebekler Neden Ağlar ve Ne Yapmak Gerekir?

e
sv

Kadın ve Erkek Arasındaki 22 İlginç Fark

Kadın ve Erkek Arasındaki 22 İlginç Fark

Kadın ve Erkek Arasındaki 22 İlginç Fark çoğunluğu fiziksel ve biyolojik kondisyonlara dayalı olan bu ilginç farkları sizler için derledik.

İşte kadınlar ve erkekler arasındaki bilmediğiniz farklar.

 1. Vücut Kokusu

Erkeklerde bulunan vücut kokusu kadınlara nazaran çok daha güçlüdür. Hatta bunu terleme ile yayılan koku açısından çoğunuz fark etmişsinizdir.

 1. Spor

Spor konusunda ise erkekler kadınlardan bir adım önde olarak daha hızlıdırlar, ancak kadınlar spora daha fazla dayanıklıdır.

 1. Saldırganlık

Farklı bir konu kıyaslaması için erkeklerin kadınlara göre daha saldırgandır ve fiziksel güç kullanımına da daha fazla eğilimleri bulunur. Bu erkeklerdeki testosteron hormonuna bağlanabilir. Tabi ki kadınlarda saldırganlıklarını kelimelerle ortaya dökerler.

 1. Kan

Kan oranı erkeklerde ortalama 4,5 litre bulunuyorken, kadınlarda 3,6 litre bulunur. Erkeklerin tansiyonunun kadınlardan yüksek olmasının sebebi de kanlarının daha koyu kıvamlı olmasıdır. Kadın ve Erkek Arasındaki 22 İlginç Fark bununla da bitmiyor.

 1. Yüzme Yeteneği

En iyi ve güçlü yüzücülerin, daha fazla çalışabilmesi açısından erkekler olduğu düşünülse de, kadınların derilerinin altındaki yağ tabakası sebebiyle daha iyi yüzme potansiyeline sahip olduğunu söyleyebiliriz.

 1. Vücut Isısı

Kadınların vücut ısısı erkeklerden daha düşüktür.

 1. Su

Genel olarak insan vücudunun % 70 i sudur denilse de. Bu oran erkeklerde 60-70 iken, kadınlarda yüzde 50-60 oranlarındadır.

 1. Ses Telleri

Kadınların seslerinin erkeklere göre daha ince olmasının sebebi ses tellerinin kısa olmasından kaynaklanır.

 1. Duyu Organları

Kadınlardaki duyma ve koklama duyuları daha güçlüdür. Erkekler ise ışığa karşı daha hassastır ve gözleri ayrıntıları daha iyi seçebilir.

 1. Yağ

Erkeklerde kadınlara nazaran onların yarısı kadar yağ dokusu bulunur. Kadınların yağ dokusu vücudun yüzde 27′ sini oluşturur, ancak bu oran erkeklerde yüzde 15′ tir.

 1. Hastalıklar

Erkekler yaşam süreleri boyunca kadınlardan 40 gün daha az hastalanırlar.

 1. Saçlar

Kadınların saç kökleri kafa derilerinden 2 mm kadar daha derinde olduğu için saçları daha güçlü ve sıktır. Bu yüzden erkeklerin saçları kadar çok dökülmez.

 1. Antikorlar

Kadınlarda antikor üretimi erkeklere göre daha fazla olduğu için, bakteri ve virüs hastalıklarına daha az yakalanırlar.

 1. Ağlamak

Kadınların erkekler daha fazla ağladığını tahmin edebilirsiniz. Kadınlar erkeklere göre tam 5 kat daha fazla ağlarlar ve bu ağlama krizleri de genelde saat 19.00 – 22.00 arası gerçekleşir.

 1. Beyin

Erkeklerin beyni % 14 oranda daha ağırdır. Kadınlarda ise iki yarım küre arasındaki ilişki daha kuvvetlidir.

 1. Safrakesesi Taşı

Erkeklerin % 8′ lik bir oranında, kadınların ise % 20′ sinde safrakesesi taşı oluşumu gerçekleşir.

 1. Kalp Atışı

Erkeklerin kalbi kadınlarınkine göre daha büyüktür ve daha yavaş çarpar bu değer hemen hemen dakikada 72 dir. Kadınlarda ise bu oran dakikada 80′ dir.

 1. Sıcaklık Duyarlılığı

Kadınlar bulunan kalın yağ dokuları soğuğa karşı daha dayanıklı olmalarını sağlar.

 1. Yaşlanmak

Erkekler fiziksel olarak kadınlardan daha hızlı yaşlanırlar. 55 yaşındaki bir kadının bedensel gücünün yüzde 90′ ını kullanabilir. Oysa yine 55 yaşındaki bir erkek bu gücün sadece yüzde 70′ ine sahiptir. 35 yaşındaki bir erkeğin damar sistemi 50 yaşındaki bir kadınınkiyle aynıdır. Buna karşılık olarak kadında yalnızca cilt daha ince olduğu için erken yaşlanıp kırışır. Kadınlar yaşlanma olayını psikolojik olarak erkeklerden çok daha kolay kabullenebilirler.

 1. Yaşam Süresi

Erkeklerin ortalama yaşam süresi 71,5 yıl, kadınlarınki ise 78 yıldır.

 1. Bacaklar

Erkeklerin bacakları kadınlara göre daha uzun ve kaslıdır. Bu sebeple kadınlardan daha hızlı koşabilir ya da daha uzağa zıplayabilirler.

 1. Solunum

Erkekler bir dakikada ortalama 16 defa soluk alıp verirler. Kadınlarda bu sayı dakikada 20 – 22 defaya çıkabilir. Her iki cinsin de günde soludukları miktar aynıdır ve bu 12 bin litre eder.

İlginizi Çekebilir  Acun Ilıcalı Instagram rekor denemesi 3 milyon (Survivor)

İçindekiler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli