Sıradaki içerik:

Cilt Sağlığı İçin Basit Öneriler

e
sv

Kara Sinek ve Sivri Sinek Kapanı Nasıl Yapılır?

Kara Sinek ve Sivri Sinek Kapanı Nasıl Yapılır

Sinek kapanı nasıl yapılır? Yaz aylarının kendisini hissettirdiği günlerde karasinek ve sivrisinekler sizi canınızdan bezdirdiyse size anlatacağımız basit çözümle nefes alabilirsiniz.

Sinek kapanı yapmak için öncelikle bir pet şişeye ihtiyacınız var. 2.5 litrelik yada 5 litrelik bir pet şişe işinizi görecektir. Bir makas yada bıçak, esmer şeker, maya ve su ihtiyacınız olan diğer malzemeler. Sinekleri kovmak yerine onları bir kapanla yakalamak aslında oldukça mantıklı bir çözüm. Sinek kovucu maddelerin çoğu kimyasal maddeler içerdiği için insanlar tarafından pek de tercih edilmiyor. Bizim size anlatacağımız çözüm ise sinekleri kovmak yerine kendine çekiyor. Ancak bu kapan sinekler için ne yazık ki sonları oluyor. Sinek kapanı nasıl yapılır videosunu izleyerek detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Pinterest nedir - Pinterest nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir!

Sinek Kapanı Nasıl Yapılır?

Sinek kapanı yapmak için boş pet şişenin üst bölümünü videoda gördüğünüz bölümden kesiniz. Kesmiş olduğunuz üst bölümü daha sonra kullanmak saklayın. Şişenin içine yeteri kadar esmer şeker koyunuz. Unutmayın şeker, sinekler için cezbedici bir maddedir. Şekerin üzerine ılık su ilave edin ve şekeri eritene kadar karıştırın. En son olarak da şekerli suyun içine maya ilave edin.

Market ve bakkallarda kolaylıkla bulacağınız toz/kuru maya işinizi görecektir. Mayayı da iyice karıştırdıktan sonra, kesmiş olduğunuz pet şişenin üst bölümünü ters olarak kapatın. Şişenin üst bölümünde huni biçiminde bir şekil oluşmasını sağlayın. İşte hepsi bu. Şimdi bu şişeyi bir süre sıcakta bırakın ve mayanın aktif hale gelmesini sağlayın. Artık sinekler bu cezbedici karışım varken başka hiçbir şeyle ilgilenmeyecektir.

İlginizi Çekebilir  Yandex DNS Ayarları Nasıl yapılandırılır!

Şişenin içindeki cezbedici karışımın kokusunu duyan karasinek ve sivrisinekler delikten içeri girerek yemeye koyulacaktır. Ama ne yazık ki çıkış yolunu bulamayarak şişenin içinde yok olacaklardır.

Sinek kapanı nasıl yapılır? sorusuna yanıt buldunuz. Peki bu kapan ne kadar başarılı acaba? Sayfamızda paylaştığımız video ile başarıyı görmek mümkün. Unutmayınız, hazırlanan karışım özellikle yaz aylarında başınıza dert olan karasinekler için cezbedicidir.

Ancak maya nedeniyle bu karışımın kokusu pek de hoş gelmeyebilir. Yazlıklarda ve bahçelerde bu kapan sayesinde sineklerden kurtulduğunuzda eminiz koku sizin için pek dert oluşturmayacaktır. Konuyla ilgili görüşlerinizi ve merak ettiğiniz hususları bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlar için altta yer alan yorum formunu kullanabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli