Sıradaki içerik:

İphone da oynanacak en iyi ve mükemmel oyunlar

e
sv

Kaş kaldırma Ameliyat nedir ve ne tür işlemler yapılır

Kaş kaldırma Ameliyat nedir ve ne tür işlemler yapılır

Son yıllarda popüler olan Kaş kaldırma ameliyat ile daha estetik bir yüze sahip olabiliyoruz. Peki kaş kaldırma işleminde riskler var mı? Kaş kaldırma yer  değiştiren ve sarkan kaşın eski ilk günkü haline gelmesi için yapılan cerrahi  operasyondur. Kaç kaldırma kimler yapılıyor? Kaş kaldırma istenildiği taktirde kaş şekli üzerinde oynanma yapılmaktadır. Kaş kaldırma basir bir ameliyet olup kısa sürede topralanacağınız bir operasyondur. Kaş kaldırma ameliyat ilgili detaylar…

Kaş kaldırma Ameliyat nedir ve ne tür işlemler yapılır

Kaş kaldırma Ameliyat nedir ve ne tür işlemler yapılır 

Kaş kaldırma ameliyatı için uygun aday kim?

Yaşlanmaya bağlı kaşında sarkma ve üst göz kapağında fazla ciddi olan doğal olarak düşük kaş görüntüsü olanlar bu ameliyat için uygun hastalardır. Buna ek olarak, uygun adayların fiziksel olarak sağlıklı, gerçekçi beklentileri olan ve sigara içmeyen bireyler olması gerekir.

Kaş kaldırma ameliyatı hedefleri nelerdir?

Kaş kaldırma ameliyatı kaşların yeniden şekillendirilmesi ve konumlandırılmasını amaçlar. Zaman zaman, kaş kaldırma ameliyatı hastaların ihtiyaç ve beklentilerine göre göz kapağı cerrahisi gibi diğer prosedürlerle kombine edilebilir.

Kaş kaldırma ameliyatı sırasında ne yapılır?

Kaş kaldırma operasyonu günübirlik bir işlem olarak lokal anestezi altında yapılır ve aynı gün hasta taburcu edilir.

İlginizi Çekebilir  Yaz ayında forma girmenin yöntemleri nelerdir

Şakak bölgesinde saç içine küçük insizyon yapılır, buradan kaş bölgesine cilt altından tünel gerçekleştirilir.  Kaş seviyesinde kaslar ve cilt yapıştıkları yerlerden ayrılır ve yeni pozisyonlarına ilerletilir. Sonrasında yeni pozisyonuna şekillendirilen ve taşınan kaşlar dikişlerle tespit edilir. Üst göz kapağı estetiği ameliyatı olan uygun hastalarda göz kapağındaki doğal kıvrım da oluşturulan kesiden girilerek kaş kaldırma işlemi yapılabilmektedir.

Kaş kaldırma Ameliyat nedir ve ne tür işlemler yapılır

Kaş kaldırma Ameliyat nedir ve ne tür işlemler yapılır

Yara izleri nelerdir?

Plastik cerrahlar tarafından kozmetik sonucun önemini bilinmektedir. Hekimler olarak yara boyutunu optimize etmek ve memenin en az görünür alanında bunu gizlemek için her türlü çabayı göstermekteyiz. Şakak bölgesinden yapılan operasyon işlemde izler saç içinde gizlendiği için fark edilmemektedir. Üst göz kapağından yapılan işlemde kapaktaki doğal katlantıya denk gelen ve çabuk iyileşen izler olur.

Bu iz oluşumu kişiden kişiye değişir ve kişinin genetik yatkınlığına oldukça bağımlıdır. İzler genellikle zaman içinde yavaş yavaş azalır, ancak rengini ve nihai boyutlarını tahmin etmek zordur.

İyileşme dönemi nasıl? Ne kadar süre istirahat gerekli? Ne zaman egzersize devam edebilirsiniz? 

İlginizi Çekebilir  Yoğurt Zayıflatır mı ?

Kaş kaldırma 30 dakika ila 1 saat süren ve lokal anestezi altında yapılan bir operasyondur. Rahat bir operasyon sonrası ve iyi sonuçlar için, işlem sonrasında istirahat etmeniz uygun olmaktadır. Yüz ve baş bölgesindeki şişliği ve morluğu en aza indirmek için aralıklı buz uygulanmaktadır ve ilk gün baş yukarıda istirahat edilir. Göz altında morarma olabilmektedir ve birkaç gün içinde düzelecektir. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca ilaçlara cevap veren şişlik ve ağrı olabilir. Birçok hasta 3 ila 5 gün içerisin de işlerine dönebilmektedir. İyileşme döneminde yorucu operasyon sonrası fiziksel aktiviteler den 1 ila 2 hafta boyunca kaçınmalıdır.

Ameliyatın komplikasyonları nelerdir?

Komplikasyonları diğer kozmetik prosedürlerde olduğu gibi nadir olup asimetri, enfeksiyon, yara izi, kanama ve şişlik olabilir. Kaş kaldırma ameliyatına özgü komplikasyonlar kesi bölgelerinde saç dökülmesi, sinir hasarına bağlı kaş hareketlerinde asimetri ve zayıflıktır. Plastik cerrah hekiminiz olası komplikasyonlarda dahil olmak üzere beklenen sonuçlar hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Ne zaman ameliyatın kesin sonuçlarını göreceğiz? 

Ameliyat sonuçları hemen operasyon sonrasında görülecektir. Zamanla şişlikler azaldıkça iyileşme devam edecektir. Genellikle 1 hafta içinde kesiler iyileşir morluk ve şişlikler geçer. Az miktarlarda fark edilemeyen boyutlarda şişlik operasyondan sonra birkaç ay kadar devam edebilir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli