Sıradaki içerik:

MSÜ sınavı tarihi beli oldu Sınavı giriş belgesi alma

e
sv

Kuşburnu nedir ve faydaları nelerdir!

Anadolu‘da yetişen ve dünyanın her yerine gönderilen Kuşburnu faydası say say bitmiyor. Mucizevi bitki olarak görülen Kuşburnu çay olarak tüketsekte aslında başka yöntemlerle tüketende var. Kuşburnu Türkiye’de daha çok Karadeniz, Marmara ve Doğu Anadolu bölgelerinde, seyrek olarak da Ege ve İç Anadolu bölgelerinde yetişir.Kuşburnu sonbahar da toplan bir bitkidir.

Kuşburnu Anadolu’da taze ya da kurutulmuş olarak yenilmektedir. Ayrıca kompostosu, reçeli, şerbeti, ezmesi ya da pekmezi yapılarak yenilir veya Çay gibi demlenip içilir. Kuşburnu ile ilgili detaylı yazımız.

Kuşburnu nedir ve faydaları nelerdir!

Kuşburnu nedir ve faydaları nelerdir!

 

Kuşburnu içeriğinde C, A, B1, B2, E ve K vitaminlerini barındırır ve sodyum, kalsiyum, mangan, magnezyum, demir, çinko ve bakır gibi değerli mineralleri de içerir. Kış aylarında sıklıkla tüketilen kuşburnunun faydaları nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

İlginizi Çekebilir  Beyin İçin Faydalı Besinler Nelerdir?

Kuşburnu, iltihap oluşumunu önlemeye destek olur

Bağışıklık ve sindirim sistemlerini kuvvetlendiren kuşburnu, içerdiği vitaminler, mineraller ve antioksidanlar sayesinde enfeksiyonların daha kolay iyileşmesine yardımcı olur. Bu bakımdan vücutta iltihaplı durumlar oluştuğunda ılık kuşburnu çayı tüketilmesi önerilir.

Kuşburnu kolesterolü dengeler

Kandaki kolesterol değerinin dengede olması, kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere pek çok hastalığın önlemesi kuşburnunun faydalarından biridir.

Kuşburnu romatizmal ağrılarının azalmasına yardımcı olur

Romatoid artrit hastalığı sebebiyle yaşanan ağrıların azalması için doğal bir tedavi edici olarak kuşburnu çayı tüketilmesi tavsiye edilir.

Kuşburnu nedir ve faydaları nelerdir!

Kuşburnu nedir ve faydaları nelerdir!

Kuşburnu böbrek sağlığını korur

Kuşburnu pektin ve faydalı çeşitli asitler bakımından oldukça zengindir. Böbrek sağlığı için hayati önem taşıyan bu maddeler kuşburnunun içinde yeterince bulunur.

İlginizi Çekebilir  Batık Tırnak Problemine Son Veren Doğal İksir

Kuşburnu C vitamini deposudur

C vitamini

vücudun kas ve iskelet sisteminin sağlığının korunması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, kolajen üretiminin artırılması gibi hususlarda en büyük yardımcılarımızdandır. İşte C vitamini deposu olan kuşburnu da kas, iskelet, bağışıklık sistemimiz başta olmak üzere tüm vücudumuz için faydalıdır.

Kuşburnu mide dostudur

Düzenli olarak tüketildiğinde kabızlık, ishal, hazımsızlık gibi mide ve bağırsak sorunlarını önlemesi kuşburnu çayının faydaları arasındadır. Midenin rahat çalışabilmesine yardım eden kuşburnu; mide ekşimesi, mide spazmı, midede asit eksikliği ve ülser gibi rahatsızlıkların önlenmesine katkıda bulunur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
  • Kabızlık nedir ve ne iyi gelir – Kabızlığa iyi gelen ürünler! – HerBilgiVar.com9 ay önce
  • […] çözüm ve Kabızlık belirtiler neler olduğun sizler için araştırdık. ilk soracağın soru Kabızlık neden olur? sorusudur mutlak 2 soruda Kabızlık nasıl geçer? diye soracaksınız bu iki unsuru […]