Sıradaki içerik:

Cilt Gençleştirici Elma Kayısı Maskesi

e
sv

Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır

Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır

Bütün kadınların kâbusu olan Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır? Sorusuna yanıt verelim. Son yıllarda gerek beslenme aksaklıkları, gerekse hayat zorluğu nedeni ile meme kanseri oranlarında yükselme gözlenmektedir.

Rakamların yükselmesi nedeni ile hanımların bu hastalıktan korkuyor olması da normal bir tepkidir. Bu hastalığın tedavisi için alınacak en büyük önlem ise düzenli olarak doktor muayenesidir. Yılda bir defa olmak üzere mamografi çekilmesi gerekir. Yine yılda bir defa doktor muayenesine gidilmesi şarttır.

Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır diye soran hanımlar için evde her gün veya haftada bir defa kendileri yapabilecekleri muayene şeklini elimden geldiğince anlatayım. Erken teşhissin önemli olduğu bu hastalığın belli başlı belirtileri bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Yutma Zorluğu Ve Tedavisi Nasıl Olur?

Öncelikle üzerinizde bulunan üst kıyafetleri çıkarın ve yatağa sırt üstü uzanın. Sağ elinizi baş üzerine koyup, sol eliniz ilse sağ memenizi kontrol edin. Elde ettiğiniz bulgularda elinize yumru, acı hissi, ufak veya büyük pırtılar geliyorsa doktorunuza görünün. Yine diğer memenin muayenesini de aynı biçimde gerçekleştirebilirdiniz.

Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır, belirtiler nelerdir?

Sorusuna belli başlı gözle görülen belirtiler ile devam edelim. Öncelikle meme iç dokusunda şişkinlik ve ele gelen parçalar hissedilir. Meme başlarında içe doğru çökmeler gerçekleşir. Meme derisinde belirgin renk değişimleri baş gösterir. Meme derisinde kırışıklıklar meydana gelir. Bu belirtilerin her hangi bir tanesini de fark ettiyseniz vakit geçirmeden doktorunuza başvurun.

İlginizi Çekebilir  Bebekleri neden ağlar
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli