Sıradaki içerik:

iOS 14 güncellemesi ne zaman geliyor ve hangi iphone modeller destekliyor

e
sv

Mercedes-Benz Türkiye’deki Araba fabrikasın açıyor

Covid-19 salgınının Türkiye’de yayılmaya başlamasıyla beraber birçok fabrikada üretim durdurma karar almıştı. Bunlardan de Medcedes-Benz Türk ait olan, biri Aksaray, diğeri İstanbul’da bulunan iki fabrikasında üretime kısa süreliğine ara vermişti.  Medcedes-Benz yapılan açıklama ile ay sonun kadar tam kapasite ile çalışacakların açıkladılar.işte detaylar

Mercedes-Benz Türkiye’deki fabrikalarını açma karar aldı.

Açıklama:

Mercedes-Benz Türk olarak, dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığına yönelik tedbirler ve uluslararası tedarik zincirindeki lojistik aksamalar kapsamında, 23 Mart’tan itibaren Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 28 Mart’tan itibaren de Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize 20 Nisan’a kadar ara vermiştik.

İçinde bulunduğumuz şartlarda yaptığımız işin önemli bir role sahip olduğunu biliyoruz. Fabrikalarımızdan çıkan araçlarımız, bugün de toplumun temel ihtiyaçlarının dağıtımında ve topluma gerekli hizmetlerin sağlanmasında kullanılıyor. Bu noktada Mercedes-Benz Türk olarak ülkemize ve topluma olan yükümlülüğümüzü yerine getirebilmemiz toplumumuzun ve ekonominin sürekliliği için büyük önem taşıyor.

İlginizi Çekebilir  Malatya'da 5 büyüklüğünde deprem (AFAD)

Bu sorumluluk bilinciyle, üretimin devamı için gerekli şartların tekrardan sağlanması ile birlikte Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda gerekli tüm tedbirlerimizi alarak ve gelişmeleri yakından takip ederek, 20 Nisan tarihinde Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ve 24 Nisan tarihinde ise Aksaray Kamyon Fabrikamızda faaliyetlerimize tekrar başlayacağımızı bildiririz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi tanıtıldı

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi tanıtıldıOtomobil Koronavirüs

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli