Sıradaki içerik:

Python Nedir?

e
sv

Nasıl Hızlı Kilo Verilir?

Hızlı kilo vermenin ilk şartı çok yememektir aslında basit gibi görünür ancak karşı konulması zor bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Porsiyonları küçültmek hızlı kilo vermede hızlı yol kat etmenizi sağlar. Düşük karbonhidratlı bir diyet seçmekte hızlı kilo vermenin bir başka yöntemidir. Tok karnına yiyecek yemek zararlı olmakla beraber sadece acıkıldığında yemek yemek uzmanlar tarafından tavsiye edile gelmiştir.

Hızlı kilo vermenin ilk aşaması çok yememektir demiştik ancak bu demek değildir ki yemekten tamamen kendimizi kesmeliyiz. Kahve içmeli Yeşil çay içmeliyiz ancak bunları içerken şekeri kesinlikle kesmeli ve şekerli içeceklerden özellikle kola ve türevlerinden kesinlikle ve kesinlikle uzak durmalıyız. Daha fazla protein tüketmeli suyu kesinlikle çok fazla içmeliyiz. Su içilmesi özellikle yemeklerden önce daha fazla olması yine çokça tavsiye edilmektedir. Fast food gibi gıdalardan Uzak durulmalı bolca sebze meyve tüketilip diyet lifleri tüketilmeye başlanmalıdır. Hızlı yemekten kesinlikle kaçınılmalı yavaş çiğneme teknikleri kullanılmalıdır. Porsiyon küçültülmeli küçük tabaklar kullanılmalı kontrollü ve kalorileri sayarak gıdalar seçilmelidir. Alkol tüketiyorsanız hızlı kilo vermekten vazgeçmeniz daha akıllıca olacaktır çünkü alkol kilo vermenin önündeki baş etmenlerden biridir. Yalnızca yemek içmek değil psikolojik ve fiziksel olarak da kendinize dikkat etmeniz gerekir. Uyku sorunları yaşıyorsanız kilo vermenizi zorlaşır stresli iseniz kilo vermeniz zorlaşır değişik türde ilaçlar kullanıyorsanız kilo vermeniz zorlaşır. Tüm bunlara ilaç gibi gelen şey ise kesinlikle spordur ve spor yapmak kilo vermenin önündeki engelleri bir bir açmanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Doğum Kontrolü Adına En Etkili Yöntemler

Eğer tüm bunlara rağmen hızlı kilo veremiyor hatta normal bir şekilde dahi kilo vermekte zorlanıyorsanız bir doktora danışmanızı ve hormonal test yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Bu aşamada bir diyetisyene danışmak ve doktor ile iletişim halinde olmak çok önem arz etmektedir tabii ki Corona virüse dikkat ederek.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli