Sıradaki içerik:

Bu Yıllın Ekranı Ödülünün Sahibi Apple Pro Display XDR, oldu

e
sv

Restoran, Cafe ve plajlar açılış tarih belirlendi!

Corona virüsten sonra ülke olarak bir çok işletme ara vermek zorunda kaldı bunlardan başlıca olanlar yiyecek ve içecek sektör olmuştur. Peki yeni normalleşme süreçinde ne zaman cafe restorantlar faaliyet geçecek işte detaylar..

Corona virüsten sonra ülke olarak bir çok işletme ara vermek zorunda kaldı bunlardan başlıca olanlar yiyecek ve içecek sektör olmuştur. Peki yeni normalleşme süreçinde ne zaman cafe restorantlar faaliyet geçecek işte detaylar..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “1 Haziran tarihi itibariyle restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak” dedi

koronavirüs Akbatı ve Akasya'da hava kalitesi cepten takip edilebilecek

Akbatı ve Akasya’da hava kalitesi cepten takip edilebilecek

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada, “1 Haziran tarihi itibariyle restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacak” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir  Çocuklar Neden Kitap Okumalı?

Konuşmasında plajların, milli parkların ve bahçelerin de 1 Haziran’da faaliyete geçebileceğini kaydeden Erdoğan, şunları kaydetti:

“Turizm tesislerinin bünyesinde işletmeler saat sınırlamasına tabi değildir. Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran’da hizmet vermeye devam edecek. Gelişmelere göre kapsamı ve saati ayrıca değerlendireceğiz.

Plajlar, milli parklar, bahçeler 1 Haziran’da faaliyete geçebilecek. Müze ve ören yerleri de 1 Haziran’da açılıyor. Hayvan satış yerleri 1 Haziran, hipodromlar 10 Haziran’da yeniden faaliyete geçebilecek. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır.

 

Deniz turizmi balıkçılığı ve taşımacılığı ile ilgili sınırlamalar belirlenen kurallar dahilinde kaldırılmıştır. Sürücü ve benzeri kurslar 1 Haziran’dan itibaren, kütüphaneler, gençlik merkezleri, kampları, kıraathaneler 1 Haziran’dan itibaren belirlenen şartlar dahilinde faaliyetlerini sürdürebilecektir.

Açık havada konserler, yine saat 24.00 ile sınırlı olmak üzere başlayabilecektir. Tüm bu hususlarla ilgili ayrıntılı açıklamaları ilgili kurumlarımız kamuoyuyla paylaşacaktır.”

İlginizi Çekebilir  12 Haziran Perşembe gününe özel Burç yorumları açıklandı

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli