Sıradaki içerik:

Aloe Vera Bitkisinin Cilde Faydaları Neler?

e
sv

Saç bakımı İçin Bakım Önerileri

Saç bakımı ; Saçlardaki yıpranmayı minimuma indirmek ve sağlıkla ışıldayan saçları geri kazanmak için neler yapmalıyız veya neler yapmamalıyız? Yanlış yaptığımız alışkanlıklardan kurtulmanın şimdi tam zamanı. Fön işlemleri, maşalar ve saç düzleştiricileri saçların nemini kaybetmesine ve zamanla cansız ve kuru bir hal almasına neden olabilir. Saçlarımıza hem bu işlemleri uygularken hem de aynı zamanda nasıl sağlıkla uzatabiliriz diyorsanız bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Öyleyse saçların dolgun ve sağlıklı olması için nasıl bir saç bakımı yapmalısınız? İşte daha sağlıklı saçlara kavuşmanın birkaç sırrı…

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Saç bakımı için ilk olarak saçınızı yıkarken suyun sıcaklığına dikkat edin!

Gevşemek ve kendimizi rahatlatmak için yükselttiğimiz su sıcaklığı aslında saç köklerimiz ve saç derimiz için oldukça zararlıdır. Duş alırken mutlaka ılık su kullanıp, saç derinize masaj uygularsanız saçlarınızın daha az koparak döküldüğünü göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir  Sigaranın insan üzerindeki etkisi ve Çocuklar üzerinde sigara dumanın zararları!

 

Her gün saçlarınızı yıkamayın!

Saçlarımızın parlak ve temiz görünmesi için her gün yıkıyoruz ancak aslında farkında olmadan saçlarımıza çok büyük zarar veriyoruz. Saç beslenebilmek için kendi yağına ihtiyacı duymaktadır, siz saçınızı yıkadığınız zaman saçlarınızın ihtiyaç duyduğu yağı kafanızdan atarak beslenmesine engel oluyorsunuz. Bu da zamanla saçın kurumasına ve cansızlaşmasına neden oluyor. Saçınızı her gün yıkamak yerine iki günde bir yıkayıp, ihtiyaç duyduğunuzda da kuru şampuan kullanarak saçınızın beslenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Saç bakımı için Isıya karşı saçlarınızı koruyun!

Yüksek ısı saçınıza sizin tahmininizden çok daha fazla zarar verir. Her banyodan sonra saçlarınıza uyguladığınız fön, maşa ve düzleştirici saçınızın kırılmasına ve kopmasına sebep olur. Bu durumu en aza indirmek için fön ya da diğer işlemlerden önce saçınıza bir ısı koruyucu uygulayarak saçınızın bu işlemlerden alacağı zararın biraz azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Meme kanserinde Etki eden Madde Bulundu!

Havlu kullanımına dikkat!

Duştan sonra saçlarımızı kalın havlularla çekiştirip sararak kurumaya bırakırız ancak bu saçlarımız için oldukça zararlıdır. Islak saçlar, kuru saçlardan çok daha hassastır ve böyle yaptığımız zaman saçlarımız zarar görür, kırılır ve koparak dökülmeye başlar. Bu duruma engel olmak için pamuklu ve ince bir saç havlusuyla masaj yaparak saçınızı kurulayabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli