Sıradaki içerik:

Adaçayı Faydaları Nelerdir?

e
sv

Sosyal Paylaşımlar Yaşamımızı Nasıl Etkiliyor?

Sosyal Paylaşımlar Yaşamımızı Nasıl Etkiliyor?

Gelişen internet teknolojisi artık yediden yetmişe herkesin kullandığı bir yer haline gelmiştir. İnternete en az birkaç defa bile olsa girmiş çok yaşlı kişiler olduğuna şahidim. Hatta bunların bazılarının sosyal paylaşım sitelerinde profillerini bile görmüşümdür. Sizlerinde çoğunlukla buna tanıklık ettiğinizi tahmin ediyorum. Bu örnek ile giriş yapmamın sebebi sosyal mecra ne denli yaşamımıza hızlı giriş yapmıştır diyebilmek içindir. Gerçekten sosyal mecra bir şekilde yaşamımızı yönetir hale bile gelmiştir.

En popüler siteler bu konuda çok fazla örnekler verebilir. Özellikle facebook, twitter gibi siteler çok daha fazla ilgi alanlarıdır. Yani onlar sosyal paylaşımlar ile meşguldür. Torunlarına anlatamadığı anılarını sosyal mecra vasıtası ile yerine getirebilmektedir. Bu anlattığım örnek bile bir teknolojik devrimi nasıl gerçekleştirdiğimizi gösterir.

İlginizi Çekebilir  14 Muhteşem SEO Yazarlığı Sırları (Hızlı Etkili)

Sosyal Medya İle Tanıtım

Sosyal mecra bu denli yaşamımızı etkileyince doğal olarak reklam sektörü de bu fırsatı kaçırmadı. Dolayısı ile sosyal medya reklamcılığı doğdu. Bu sektörün çalışma alanı çok değişiklikler gösterebilmektedir. Aşağı yukarı tüm sektörler bu piyasada yerini zaten çoktan almış vaziyetteler.
Marka ve ürün tanıtımı için bulunmaz bir pazar olan sosyal medya kazançlarına olumlu katkılar sağlamaktadır.

Ürün tanıtımında reklamın katkısının ne olduğunu biliyorsanız sosyal medya reklamcılığı ne denli büyük cirolara ulaşıyor olduğu gerçeğine de varırsınız.

Acaba sosyal medya a-sosyalliğe itiyor? Şüphesi çoğumuz için bir korku vesilesi de olmaktadır. Aslında bu kaygı kendimiz için değil de küçük çocuklarımız veya yakınlarımız için olmaktadır. Bu yeni trend blog! Sitelerinin en çok tartıştığı konuların en başında gelmektedir. Kimilerine göre bu tez doğru olarak kabul edilir. Çoğumuz ise tam aksini düşünürüz. Bu konuda gerçek tespiti çevremize bakıp gözlem yaparak kararımızı belirtmek sanırım daha doğru olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Markanızı Duyaracağınız En Popüler Sosyal Medya Platformu
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli