Sıradaki içerik:

Sms Sonlarında B kodu ne anlama geliyor ve Türkiye Operatör kodlar

e
sv

Telefonunuzun Pil Sağlığı nasıl korunur

Akıl telefonların hemen hemen hepsinde olan bir sorun el aldık bugün; Telefonunuz bataryanın erken bitme problemi. Ne yazık ki bunun için ne yapılırsa şuan ki imkanlarla erken şarj bitmesin bir çözüm bulunamıyor. Bununla kalmıyor sadece benim gibi telefon kullanıyorsanız 6 ay da bir bataraya değişim yapmak zorunda kalıyorusunuz.

Peki telefonu batarayımızın pil sağlığın nasıl koruya biliriz. Pil sağlığın korursak eğer şarj süremiz azaltırız. Bunun için bir kaç işlem yapmayı göstereceğim sizlere.Telefon pil sağlığı nasıl koruruz. Batarya değişimin nasıl erteleye biliriz. İşte detaylar…

Telefonunuzun Pil Sağlığı nasıl korunur - Bataryanın günlük

Telefonunuzun Pil Sağlığı nasıl korunur – Bataryanın günlük

 

1- Fazla Uygulamlar silmek

Telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları silin bu sayede hafızanızda yer açılıcaktır. Bununla birlike bataryanıza yüklenen yük azalacağından daha uzun süre şarj etmeden kullana bileceksiniz.

İlginizi Çekebilir  DNS Değişikliği İle İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

2- Sesiz Alma veya Titreşim Kapatma

Sesiz almanız Telefonunu şarj süresine azaltacaktır ama pek tercih edilen bir durum değil. Bunun yerine sürekli titreşim modun kapata bilirsiniz. Bu sayede açılıp kapanan ekran ve titreşimde harçanan batarya gücünün azaltamış olacağız.

3- Arka Planda Çalışan Uygulamalar ve Bildirimleri

Çok aşır kullanmadığınız uygulamaların bildirin kapatın bu sayede sürekli bildirim gelmediği için şarj durumunuz olduğu gibi duracaktı. Bunun yanında kullanmadığınuz uygulamalarıda arka planda çalışmamasın sağlayın. Bu sayede yine şarj süreniz oldukça fazla dayanacaktır.

4-Erişim kaynakların kapatın

Kullanmadığınız zaman wi-fi hücresel veri mutlak kapatın bluetooth varsa kızılötesi yeni telefonlarda tansiyon adım ölçer gibi özellikler kullanmıyorsanız bunları mutlak kapatın bunlar günlük %25 kadar şarjın azalatan en büyük etkenlerdir.

İlginizi Çekebilir  Gümrükten geçmeyen ürünler

5-Maps Ayarların kapatın

Eğer Konum uygulamarın kullanmıyorsanız bunlar kapatın veya kapatın. Gereksiz yere çok fazla şarjınız çok fazla harçaya biliyorlar.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli