Sıradaki içerik:

Futbol lig sonunda Başlıyor! İlk maç tarih12 Haziran oynanacak!

e
sv

Tonik Ne İşe Yarar

Tonik Ne İşe Yarar

Kadınlar her daim güzel ve hoş görünmek ister ve bunun için sürekli çaba gösterirler. Güzel ve hoş görünmek için ciltlerini her daim canlı ve sağlıklı tutmaları gerekmektedir. Bu nedenle pek çok bayan cilt bakım ürünlerine başvurur ve makyajı hep ön planda tutarlar.

Bununla birlikte ev içerisinde özellikle doğal maskeleri uygularlar. Bu noktada bayanların en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerden bir tanesi de toniktir.

Bayanların bakım işlemleri genellikle üç adımdır. Bunlardan birincisi kendi cilt tipine en uygun temizleme jeliyle yüz yıkanır. Bunun ardından Yüz tonik yardımıyla silinir. En son olarak da nemlendiriciler sürülerek işlem tamamlanır. Bu noktada ikinci sırada yer alan toniğin işlevini merak edenler olabilir. Sorunuzun cevabı için yazımızı okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Telefonunuzun Pil Sağlığı nasıl korunur

Neutrogena Visibly Clear Siyah Nokta Temizleyici Tonik 200 Ml

33,16 TL (hepsiburada.com)

Tonik Gözeneklerin Küçülmesine Yardımcı Olur

Tonik içerisinde barındırdığı maddeler yardımıyla gözeneklerin küçülmesinde katkı sağlar. Bir pamuğun içerisine biraz tonik uyguladıktan sonra yüzünüzü silebilir ve böylece gözeneklerin küçülmesine yardımcı olabilirsiniz. Bunun yanı sıra cildinizde yer alan yağlardan arınmanızda da katkı sağlayacaktır.

Cildinizin pH Seviyesini Düzenler

Cilt asidiktir ve pH değeri beş ile altı arasında seyreder. Cilt yıkandıktan sonra sabunun yapısı pH dengesinin bozulmasına yol açar. Bu bozulmanın giderilmesi için cilt fazladan gayret sarf eder ve bu da cildin tazeliğini ve canlılığını kaybetmesine sebep olur.

Bununla birlikte ciltte yağlanmaya da ortam hazırlar. Bu dengenin daha hızlı bir şekilde sağlanması ve cildin kendini daha hızlı yenilemesi için tonikten yararlanabilirsiniz. Tonik ile pH seviyesini en hızlı şekilde dengeleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Linkedin Profili Nasıl Olması Gerekiyor

Bunların yanı sıra tonik, cildin sıkılaşmasına ve fazla yağın emilmesine yardımcı olur.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli