Sıradaki içerik:

Berat Albayrak  Peak Games satışı ile ilgili Twitter açıklama yaptı!

e
sv

Türkiye’nin en Büyük oyun şirketi satıldı!

Türkiye’nin en büyük oyun şirketi ünvanı elinde  tutan Peak satış gerçkleşti. Peak ne kadar satıldı. Peak hangi firma aldı. Peak resim olarak ne zaman devrediyor? işte detaylar…

 

Türkiye’nin en Büyük oyun şirketi satıldı!

Bu satın alım ile beraber Türkiye’nin ilk Unicorn girişimi (1 milyar dolar üzerinde değerlemeye ulaşan) Peak oldu. Peak tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadeler yer aldı:

10 yıl önce dünya çapında bir teknoloji şirketi kurmayı hayal eden Peak ekibi hayallerini gerçekleştirdi ve Türkiye tarihinin en değerli şirketlerinden birini ortaya çıkardı. ABD’li Zynga (Nasdaq: ZNGA) ile güç birliği yapan şirket artık yeni bir evreye girmiş bulunuyor. Anlaşma ile sadece ortaklık yapısı değişen Peak, faaliyetlerini ekibinde ve yönetiminde hiçbir değişiklik olmadan kendi markası altında sürdürerek bir Türk şirketi olarak kalmaya devam ederken, hisselerini 1,8 milyar dolara Zynga’ya devredecek.

İlginizi Çekebilir  Xiaomi Mi Note 10 detaylı inceleme!

Zynga CEO’su Frank Gibeau ise, “Peak’e ‘aramıza hoş geldin’ demekten gurur duyuyoruz. Peak dünyanın en iyi puzzle oyunu geliştiricilerinden biri. Böylesine yaratıcı ve tutkulu bir takımla yeteneklerimizi daha da ileri taşıyacak olmak bizi heyecanlandırıyor. Toon Blast ve Toy Blast’ın katılımıyla listelerde üst sıralarda yer alan oyun sayımızı sekize çıkarırken, küresel kullanıcı sayımızı çarpıcı bir şekilde artırıyor ve gelecekteki yeni projelere hazırlanıyoruz. Peak ve Zynga birlikte daha da hızlı büyüyecek” diyor.

Bomba iddia: Peak Games 1.8 milyar dolara satılıyorBomba iddia: Peak Games 1.8 milyar dolara satılıyorOyun

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli