Sıradaki içerik:

Böbrek Hastalıkları Nefrit Nedir?

e
sv

Twitter’da Takipçi Sayımı Nasıl Arttırırım?

Twitter’da Takipçi Sayımı Nasıl Arttırırım

Twitter’da takipçi sayımız azsa başvuracağımız yol sabit: Birini takip etmek.

Birini takip ederken onların da bizi takip edeceğini umduğumuz kesin. Bu yöntem takipçi kazanmak için yaygın bir stratejidir. Ama çoğu zaman bu strateji çalışmayabiliyor. Şimdi bu stratejinin çalışmasını sağlamak için size çeşitli yollar sunacağız.

Profil fotoğrafı Ekleyin

Twitter’da profil fotoğrafınızın olmaması hem acemiliğinizi haykırıyor hem de sizin tanınmanızı engelliyor. Eğer Twitter’da yeni değilseniz yumurta görüntüsünü bir an önce değiştirip kuluçkadan çıkın.

Kendinizi anlatan Bio bölümünüz yoksa

Kendinizi anlatmanızı sağlayan bu bölüm için biyo bölümünde bulunan 160 karakterden olabildiğince faydalanın

Kendinizi anlatan Bio bölümünü doldurun

Eğer biyo din, siyaset veya tartışmalı kez dahil etmek istiyorsanız bir daha düşünün. Bu yöntem size takipçi kazandırcağı gibi kaybettirebilirde.  Öte yandan, bu gibi düşünen olanların teşvik edebilir.

İlginizi Çekebilir  E-devlet Şifresi nedir ve Nasıl Alınır

Tweet atma

Twitter’ı bir sohbet ortamına çevirmek size göre hoş olabilir; ama başkaları aranızdaki bu diyalogtan sıkılabilir. Siz en iyisi bu noktada mesaj bölümünü kullanın.

Ne sıklıkla tweet atılmalı

Bazı Twitter kullanıcıları takip edeceği insanın ne sıklıkla tweet attığına önem veriyor. Eğer haftada bir ya da ayda bir tweet atıyorsanız onların kriterlerini karşılamıyor olabilirsiniz. Twitter’ın ortalaması günde 4,30 civarında. Araştırmalara göreyse günün belli periyotlarında ortalama 22 tweet ideal seviyedir.

Çok fazla atılan tweetler

Gün boyu atılan tweetlerden siz sıkılmasanız bile takipçileriniz sıkılabilir.

@ adınız geçen Tweetleri cevaplayın

Her an iletişime açık olduğunuzu gösteren size hitaben yazılan @ mesajlarına cevap vermeniz önemli. Kendiniz ile ilgili yazılan @ mesajlarını görmek için Twitter web sitesinde sağ menüdeki “Home”un yanındaki “@” simgesine tıklayın.

İlginizi Çekebilir  Akıllı Telefonda Yasaklı Sitelere Giriş Yolları
Retweet edilecek mesajlar yazın

Yazdığınız mesajlar ne kadar çok Retweet edilirse Follower sayınız da o kadar artar. Mesajlarınızın Retweet edilmesi için ilginç, değerli, insanların okumak ve paylaşmak isteyeceği tweetler atmalısınız. Ayrıca  en fazla 125 karakter kullanarak yazarsanız insanların sizi Retweet edebilme ihtimalini daha da arttırırsınız. Retweet eden kişinin kendi kullanıcı adı da sizin yazdığınız mesaja ekleneceği için bu durum oldukça önemlidir.

#  ve tt yani Trend Topic’lere bakın

Gündemde olan konulara “#” Keşfet bölümüne tıklayarak insanların neler yazdığını görebilirsiniz. Bu şekilde neler hakkında yazabileceğinizi gözlemlemiş olursunuz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli