Sıradaki içerik:

Operatörler Arası Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?(Turkcell, Vodafone, Türk Telekom)

e
sv

Unutulan Telefon Ekran Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Unutulan Telefon Ekran Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Bir çok kişinin başına gelmiştir. Telefonunuza koyduğunuz şifreyi bir an unutursunuz. Ne yaparsanız yapın akılınıza gelmez bu şifre bundan dolayı telefonunuz şifresini sıfırlamak durumda kalırsınız. Unutulan bir telefon şifresi sıfırlana bilir mi? Bilindiği gibi İos sisteminde sıfırlama işlemi oldukça zor ve neredeyse imkansız bir durum olarak gözükmektedir. Fakat android sistemlerinde sıfırlama işlemi yapılmaktadır. Peki telefon şifre sıfırlaması nasıl yapılır?

Şifre sıfırlamada bir çok yöntem var bunların bazıların sizler için araştırdık. Peki en doğru en sağlam şifre sıfırlaması nasıl yapılır? Şifre sıfırlarken neler dikkat etmemiz gerekiyor. İşte detaylar…


Unutulan Telefon Ekran Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Samsung Cihazın Bul özelliği

Samsung bu şifre unutlaması için çok güzel bir yöntem bulmuş diye biliriz. Samsung apple gibi samsung sitesinde cihazım bul işlemi yaparak cihazın yeni şifre belirleye biliyorsunuz. Yada kayıp çalıntı durumunda kolayca ulaşım sağlaya biliyorsunuz.

 Unutulan Telefon Ekran Şifresi Nasıl Kaldırılır?


Unutulan Telefon Ekran Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Hiç İstenmesede Format atmak

İlginizi Çekebilir  Epic Games ve Steam Oyun fiyat karşılaştırması!

Eğer hiç bir işlem yapılamıyorsa ne yazık ki telefonunuza format atıp açmanız lazım bu da bütün verileriniz silinmesine neden olacaktır.

Android Device Manager

Telefonunuz bağladığınız gmail adresi ile Android Device Manager giriş yaparak şifre sıfırlaması yapabilirsiniz.

Şifre Unutum özelliği

Eğer telefonunuzun şifresini unuttuysanız şifre sıfırlama yapıp oradan gmail açıp şifre sıfırlaması yapıyorsunuz ama internettiniz açık olması gerekmektedir.

Bilgisayar bağlayıp Sıfırlama

Telefonunuz bilgisayar bağlayıp buradan sıfırlama işlemi yapıyorsunuz. Ama burada telefonunuz USB görmeye açık olmalıdır. Yoksa hiç bir işlem yapmazsınız. Komut sistemin açın oraya şunu yazın “adb shell rm /data/system/gesture.key “ yazın ardından telefonunuz yeninden başlatın telefonunuzdaki şifre kalkacaktır.

İçindekiler

İlginizi Çekebilir  İphone Animasyonları Nasıl Kapatılır?
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli