Sıradaki içerik:

Bilgisayardan WhatsApp Nasıl Kullanılır?

e
sv

Vlog Çekerek Youtuber Olunur Mu?

Vlog Çekerek Youtuber Olunur Mu

Tabi ki.. Neden olunmasın ki?. Öncelikle Youtube’da Vlog çekerek bir kanal açmayı düşünüyorsanız rahat olmalısınız.

Bu kararı herkes verebilir ve herkesin mutlaka aklına gelir. Ama Vlog çekmenin başlıca kuralları vardır. Öyle ” he ” deyince kimse vlogger olmuyor.

Eğer İnternette Vlogger olmakta kararlıysanız ya telefonunuzun ön kamerası iyi olmalı yada video kamerasına sahip olmalısınız. Aranızdan ” Benim telefonumun arka kamerası daha iyi onunla çeksem olmaz mı? ” diyenleriniz illaki vardır. Bu sizin istediğinize bağlı ister arka kamera ile çekin isterseniz de ön kamera ile ama şunu bilmelisiniz ki video çekerken bir taraftan da kendinizi görmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Ön Kameranın faydalar;

  1. Telefonunuzun ekranından kendinizi görebiliyor olmanız.
  2. Işığın ters mi yoksa doğru açıdan düşüp düşmediğini görebiliyor olmanız.
  3. Kadraja girip giremediğinizi görebiliyor olmanız.
İlginizi Çekebilir  Son Gelen Android güncellemesinde güvenlik açıkları olduğu belirtildi

Bu 3 fayda bile size çok büyük avantajlar katacaktır. Arka kameranın dezavantajları ise yukarıda ki faydaların tam tersidir.

Eğer vlog çekeceğiniz cihazı seçip karar verdiyseniz vlog çekmeye hazırsınız. Vlog çekerken en önemli kural; Asla ama asla kayıt esnasında hiç bir şeyden utanmayın, çekinmeyin, çevredekiler ne der diye düşünmeyin, ortamlara göre kişilik değişikliği yapmayın. 

Unutmayın, eğer videolarınız sayesinde insanlar sizi tanıdıysa ve sevdiyse bilmelisiniz ki sizin; kişiliğinizi, konuşma tarzınızı, yorumlamanızı, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi beğendikleri, sevdikleri için sizi takip eder. Eğer 1 videonuz’da yanlış bir hareket sergilerseniz sizin tüm vlogger hayatınızı karartabilir.

Çektiğiniz her videonun bir eğitici, öğretici, bilgilendirici bir anlatıma sahip olması asla gerekmiyor. Adı üzerinden ” Vlogger ” kişisel hayatınızı paylaştığınız videolara Vlog denir. Her videonuz da bir konu işlemek zorunda değilsiniz, isterseniz videonuz da günlük yaşantınızı anlatabilirsiniz. Vloglarınız da eğer ilgi çekici konulara değinirseniz sizin için biraz daha fayda sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir  En İyi Hediye Fikirleri
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli