Sıradaki içerik:

Google Chrome’da Otomatik Web Geçmişini Silme işlemi Nasıl Yapılır?

e
sv

Web Sitesinin Başına www Ekleme

Web Sitesinin Başına www Ekleme

Bir çok web sitesin domain adının önünde www yer almaktadır. Bazılarında ama www yer almıyor. Peki sitelerimizin başına www nasıl eklenir. Web site sahiplerin bir çoğunun sorduğu sorular arasında gelen www nasıl eklenir sorusun sizler için araştırdık. www eklemek için 2 farklı yöntem olduğun tespit etik www nasıl eklenir. www kod bilgisi olmasına gerek var mı?

İnternet üzerinde binlerce milyonlarca web sitesi bazıların başında www varken bazılarında yok. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış isterseniz www eklersiniz isterseniz eklemesiniz. www nasıl eklenir işte detaylar…

Web Sitesinin Başına www Ekleme

Web Sitesinin Başına www Ekleme

Ayarlardan www ekleme yöntemi

Bu işlem genelde wordpress sitelerin yapılmaktadır. Fakat gelişmiş özel yazılımlarda bu mümkün; WordPress ayarlar girip oradan Genel dedikte sonra karşımıza wordpress adresi çıkacaktır. Buraya www ekleyip site adınız yazarsanız siteniz başında www gözükecektir. Bu işlemi aynı şekilde özel yazılımlarda yapabilirsiniz. Özel yazılımlarda bu işlem farklık göstere biliyor.

İlginizi Çekebilir  Apple Mac Kısayol Tuşları nelerdir!

Cpanel üzerinden kod eklemek

htaccess dosyasın domain dosyanızda arayın sonra aşağıda yazan kodu yapıştır. Alan adı yazan yer kendi alan adınız yazmanız gerekiyor.

Sitenin Başına  www Ekleme .htaccess  Kodu

1
2
3
4
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^alanadı.com$ [NC]
RewriteRule (.*) http://www.alanadı.com/$1 [L,R=301]

Eğer ki bu dosya yoksa yeni bir metin belgesi açıp kodu içinn kopyalayıp htaccess olarak kayıt yaptık sonra dosyalarınız için yükleme yapın artık siteniz başında www olacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli