Sıradaki içerik:

Diyanet, Cuma namazı uyarılarını Açıkladı

e
sv

WhatsApp’ta Konuşmaları eskisi gibi güvenilir değil

WhatsApp’ın  yazışmaların uçtan uca şifrelediği için kullanıcıların güvenle yaptığı o görüşmelerin aslında göründüğü gibi güvenli olmadığı ifade edildi. Sohbet kayıtları yedeklendikten sonra korumanın ortadan kalktığı ve kayıtların savunmasız halle geldiği belirtildi. WhatsApp konuşamları nasıl yedek alınıyor. WhatsApp ne gibi güvenlik açıkları var.

WhatsApp’ın sohbet kayıtlarının yedeklendiği alanlar iCloud ve Google Drive üzerinde uçtan uca güvenliği olmadığı ve yedeklenen kayıtların aslında pek güvenli  bir ortamda olmamdığın belirtiyor. WhatsApp kullanıcıların bu konuda yapabileceği bir şey var mı? Malasefe  sorunun yanıtı “Hayır” olurken, WhatsApp’ın bu yönde yeni bir güncelleme hazırlığında olduğudüşünülmektedir. Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı hakkında ise henüz bir açıklama yoktur.

QR KOD İLE PROFİL TARATMA GELDİ

WhatsApp’ın iOS platformundan sonra Android platformu için de beta olarak kullanıma sunduğu QR kod özelliği, kullanıcıların profil paylaşmak için QR kodlar oluşturmasını sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, kendi hesapları için oluşturacakları QR kodları arkadaşlarına gönderebilecek ya da arkadaşlarının kodlarını taratabilecekler. Özellik WhatsApp Business kullananların işine fazlasıyla yarayacak.

İlginizi Çekebilir  E-devlet Şifresi nedir ve Nasıl Alınır

WHATSAPP WEB İÇİN DARK MODE GELDİ

Home Office yaygınlaştığından dolayı WhatsApp’a bilgisayarından girenlerin sayısı fazlasıyla arttı. WhatsApp ise kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate alarak önemli bir özelliği resmen hayata geçiriyor. Telefonlarda olduğu gibi WhatsApp Web için dark mode/ koyu arayüz/ siyah tema desteği de geliyor. Yani gece modunda, siyah renkte WhatsApp’ı bilgisayardan kullanmak çok yakında mümkün olacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli