Sıradaki içerik:

Akıllı Telefon Bağımlılığından Nasıl Kurtulabiliriz?

e
sv

Wi-Fi Şifresini Öğrenme 2020

Unutulan Wi-Fi Şifresini Programsız Öğrenme

Herkese merhabalar, günümüzde sürekli yanımızda taşıdığımız telefonlarımız ve laptoplarımız ile kablosuz ağlara bağlanıyoruz. Bu konumuzda sizler için hazırladığımız harika bilgi sayesinde laptopunuz ile bu zamana kadar bağlanmış olduğunuz tüm kablosuz ağların şifrelerini öğrenebileceksiniz.

Önceden bağlanmış olduğunuz kablosuz ağların şifrelerini öğrenmek için bilgisayarınıza hiçbir şekilde bir program indirmek zorunda değilsiniz. Herkesin bilgisayarında kurulu bir şekilde gelen ve temel bir yazılım olan “ CMD “ ile kablosuz ağların şifrelerini öğrenebileceksiniz. Sakın karıştırmayın, bu bilgi sayesinde “ bu zamana kadar bağlanmış olduğunuz kablosuz ağların “ şifrelerini görüntüleyebileceksiniz. Yani herhangi bir kablosuz ağın şifresi kırma veyahutta hiç bilmediğiniz bir kablosuz ağın şifresini öğrenmek ile karıştırmayınız.

Bu ufak bilgi sayesinde daha önce kablosuz ağına bağlandığınız bir işletmenin yada kafenin şifresini öğrenebileceksiniz. Arkadaşlarınız size “ buranın wi-fi şifresini biliyor musun? “ diye sorduklarında siz hiçbir kimseye kablosuz ağın şifresini sormadan tek satırlık bir kod ile CMD sayesinde bulacaksınız.

İlginizi Çekebilir  Tramer Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Wi-Fi Şifresini Öğrenme adımları;

  1. Adım; İlk olarak bilgisayarınızın ” Başlat” ikonuna tıklayın. Açılan pencerede en altta bir arama kısmı olacaktır.
  2. Adım; Açılan başlat penceresinin arama kısmına “ CMD“ yazarak aratıyoruz. Bilgisayarımız arama sonuçlarında “ CMD “ adlı programını bulacaktır.
  3. Adım; Bilgisayarımız CMD programını bulduktan sonra, bulunan programın üstüne “ sağ tıklayarak“, “ yönetici olarak başlat “ diyoruz.
  4. Adım; CMD’yi yönetici olarak başlattıktan sonra programımız açılacak ve bizleri siyah bir kod sayfasıkarşılayacaktır.
  5. Adım; Şimdi ise cmd programına “ netsh wlan show profile“ yazıyoruz ve “ enter “ tuşuna basıyoruz.

Eğer sadece cmd ekranına “ netsh wlan show profile “ yazarsak bu zamana kadar bağlandığımız tüm kablosuz ağların isimlerini gösterir. Şifrelerini göstermez.

  1. Adım; Bu adımda ise hangi kablosuz ağın şifresini öğrenmek istiyorsak “ netsh wlan show profile ağ adı key=clear“ yazıyoruz ve enterliyoruz.
İlginizi Çekebilir  WhatsApp'ta Konuşmaları eskisi gibi güvenilir değil

Örnek: Cmd’ye “ netsh wlan show profile “ yazdıktan sonra karşımızda 3 tane kablosuz ağ ismi çıktı

  1. Kablosuz Ağ Adı: Adam
  2. Kablosuz Ağ Adı: İhtiyar
  3. Kablosuz Ağ Adı: İhtiyar Adam

Şuan karşımız da 3 adet kablosuz ağ ismi görünüyor biz bunların hangisinin kablosuz ağ şifresini öğrenmek istiyorsak cmd’ye tekrardan “ netsh wlan Show profile adam key=clear “ yazıyoruz ve enterliyoruz. Bu kod sayesinde 2. Sırada bulunan kablosuz ağ adını yazdık ve o 2. Sıradaki kablosuz ağın şifresini öğreneceğiz.

Önemli bir not düşelim; Cmd’e ilk etapta “ netsh wlan show profile “ yazdığınız şifresini öğrenmek istediğiniz ağın ismi yoksa o kablosuz ağın şifresini de öğrenemezsiniz. Unutmayın ki bu ipucu sayesinde sadece “ önceden bağlanmış olduğunuz kablosuz ağların şifrelerini öğrenebilirsiniz. “

Not: ” netsh wlan show profile ” yazarken tırnak işaretleri sadece imleme açısından kullanılmıştır, kodu yazarken tırnak işareti kullanmayınız.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli