Sıradaki içerik:

Galaxy Note 20 ve Galaxy S21 ekranı aralarında ekran benzerliği detayı ortaya çıktı

e
sv

Windows 7 işletim sistemi Kullan kişi sayısı ve ücreti beli oldu!

Windows 7, 2009 yılında piyasaya sürülmüştü. Bir zamanlar popüler işletim sistemi,  2015 den sonra yeni  sürümün gelmesiyle ücretsiz olarak kullanılmaya başlanmıştı. Windows 7  yıllık ücret ne kadar ? Windows 7 kullanıcıları, 5 yıl boyunca  ücretsiz kullandıkları Windows 7  artık ücret ödemek zorunda kalacakları işte detaylar…

Windows 7 Professional ve Windows 7 Enterprise kullanıcıları destek güncellemeleri almaya devam etse de bu güncellemeler için cihaz başına ödeme yapmak zorundalar artık. Professional sürümü kullanıcıları 50 dolar, Enterprise kullanıcılarıysa 25 dolar ödeyecekler yıllık olarak.

Windows 7, popülerliğini koruyor:

 

Windows 7, güvenlik yamaları almamasına ve siber saldırılar karşısında savunmasız kalmasına rağmen kullanıcılar arasındaki popülerliğini korumaya devam ediyor. NetMarketShare verilerine göre Windows 7, Mayıs 2020 itibarıyla pazarın %24,28’ini oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir  Turknet,Taahhütsüz Müşterilerine Zam Yaptı

Windows 7’nin bir sene önce, yani Mayıs 2019’daki pazar payı %35,44’tü. Yaşanan %10’luk düşüş, güvenlik güncellemeleri kesilmesine rağmen 10 yaşını aşmış bir işletim sistemi için hiç de fena sayılmaz. Peki, insanların 10 sene önce çıkmış bir işletim sistemini terk etmemelerinin sebebi ne? İnsanların modern işletim sistemlerine geçmeme sebeplerinden bir tanesi, duydukları gizlilik endişeleri; diğeriyse Windows 10’un sorunlu güncellemeleri.

İLGİLİ HABER

Microsoft, Yeni Edge Tarayıcısını Windows 7’de Emekli Edeceği Tarihi Açıkladı

Tabii Windows 7 hâlâ pazar payının çeyreğine sahip olsa da Windows 10 pazar payını büyütmeye devam ediyor. Windows 10’un pazar payı %57,83’e ulaşmış durumda. Ayrıca Microsoft, geçtiğimiz mart ayında küresel ölçekte Windows 10 kullanan cihaz sayısının 1 milyarı geçtiğini duyurmuştu.

İlginizi Çekebilir  İphone da oynanacak en iyi ve mükemmel oyunlar

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli