Sıradaki içerik:

06 Haziran Cumartesi Gününe özel burç yorumları açıklandı!

e
sv

Windows10 güncellemesinde sonra Intel Optane bellekli Pc hata verdi!

 

Microsoft tarafında geçtiğimiz günlerde verien Windows 10 yazılımında bazı beklemedik hata oluşmaya başladı. Intel Optane belleklerini kullanan bilgisayarda sorunlar yolla açtığı ortaya çıktı.Windows 10 güncellemesi ne zaman geldi? Windows 10 güncellemesi için ne yapmamız gerekiyor?

Optane bellekleri ile donatılmış bir bilgisayarınız varsa Windows 10, uyumluluk nedeniyle Mayıs 2020 Güncellemesi’ni otomatik engellediği gözükmektedir. Windows Mayıs 2020 Güncellemesini yapılmadığı zaman da ,  farklı bir sorun ulaşabiliyor .  Media Creation Tool‘u kullanmanız halinde hata mesajları siz karşlıyor. işte detaylar…

Windows 10, uyumluluk sorunu nedeniyle Intel Optane kullanan bilgisayarlarda Mayıs 2020 Güncellemesi’ni otomatik olarak engelliyor

 

Optane ile uyumsuz güncellemeyi indirdiyseniz, Windows 10 sisteminizi en son güncellemeyi yüklemeden önceki bir noktaya geri döndürmenizde fayda var. Yukarıda da belirttiğim gibi Microsoft, Intel Optane belleği olanlara Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi‘ni sunmuyor. Eğer PC’nizde Optane kullanıyorsanız, Microsoft uyumluluk sorunnuu çözene kadar Windows 10 2004 sürümünde kalmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Android Telefonlar İçin En İyi En Mükemmel Yarış Oyunları

Bazı kullanıcılar, yaşanan bu uyumluluk sorununun Intel Optane Pinning Explorer Uzantıları’nı kaldırarak çözülebileceğini belirtiyor, ancak bunun kesin olarak işe yarayıp yaramadığını bilmiyoruz. Eğer bunu denemek isterseniz; ilk olarak Denetim Masası gidin ve ardından ‘Program Kaldır’a tıklayın,’ Intel Optane Pinning Explorer Uzantıları’nı bulun ve üstteki ‘Kaldır’a tıklayın.

Uyumluluk sorununun Intel Optane Pinning Explorer Uzantıları kaldırılarak çözülebileceği söyleniyor

 

Daha sonra Intel Optane’yi devre dışı bırakmanız gerekiyor. Bunu yapmak için Başlat Menüsü’nde Intel Optane Bellek uygulamasını bulun ve başlatın. Ardından ‘Kurulum’a tıklayın ve ‘Devre dışı bırak’ düğmesine tıklayın.

İLGİLİ HABER

Microsoft’tan İtiraf Gibi Açıklama: Windows 10 2004 Güncellemesi Problemlerle Dolu

Daha sonra işlemi tamamlamak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenecek. Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra, Optane’yi tamamen aynı şekilde yeniden etkinleştirin ve ardından tekrar başlatın. Bu yöntem, teorik olarak işe yarayabilir, ancak yine de garanti vermediğimizi ve kesin bir çözüm olmadığını hatırlatırız.

İlginizi Çekebilir  İş yerinde Kullanılacak En iyi PDF dönüştürücüler!

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli