Sıradaki içerik:

Seo Uygulamasıyla Sıralama Değişikliği Mümkün Müdür?

e
sv

WordPress: Sitenizi Hızlandırma Taktikleri 2020

WordPress Sitenizi Hızlandırma Taktikleri 2020

Merhabalar Eğer wordpress internet siteniz var ve artık yavaşlığından şikayetçi olmaya başladıysanız bu makale tam sizin ilacınız olacak. Bugün sizler ile WordPress: Sitenizi Hızlandırma Taktikleri 2020 konusunu işleyeceğiz.

WordPress Hızlandırma Yöntemleri

WordPress kullanımdan kaynaklı zamanla içerisine yüklediğiniz resimler videolar yazılar ve kurduğunuz eklenti veya tema kaynaklı yavaşlama yaşayabilirsiniz. buda sizi Google’da gerilere gönderecek sitenize giren takipçilerinizin canını sıkacak ve işin içinden çıkılamaz bir problem olacaktır.

Peki bunun çözümü var mı ? Evet var internet sitenizin bir kaç taktikle hızlanmasını sağlayabilirisniz.

Analiz : öncelikle internet sitenizin yavaşlığını neyden kaynaklandığını öğrenerek bu hataların üzerine gidip hızlandırmanız internet siteniz için kaçınılmaz bir çözüm olacaktır. peki analizi nasıl yaparsınız ?

Google internet sitenizin hızını ölçen bir sitesi vardır yavaşlığın neden kaynaklandığını size detaylı şekilde analizini yapar ve raporlamayı size sunar bu analizi aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.

Google Speed Test

Hız testinizi gerçekleştirdikten sonra rapora göre yön vermelisiniz çalışmanıza. ben bunların bazılarının çözümünü sizinle paylaşacağım paylaştıklarım arasında olan çözümlerden farklı bir çözüme ihtiyacınız olursa yorum olarak benimle paylaşabilirsiniz. birlikte sitenizin hızının çözülmesini sağlayabiliriz.

Sunucu yanıt süresini düşürün ;

sunucu yanıt sürenizi düşürmek pekte sizin elinizde olan bir çözüm değil bunun için hosting firmanızı arayarak sunucu yanıt sürenizin kısaltılması için talepte bulunabilirsiniz yardımcı olacaklardır.

İlginizi Çekebilir  Wi-Fi Şifresini Öğrenme 2020

Resimleri optimize edin ;

İnternet sitenize yüklediğiniz resimlerin boyutları zamanla internet sitenizi şişirir ve yavaşlaması kaçınılmaz olur bunun için  EWW Image Optimizer eklentisini kullanarak resimlerinizin boyutunu düşürebilir ve internet sitenizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Eklentiye aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

EWWW Image Optimizer

Cache Eklentisi kullanmak ;

İnternet sitenizin önbelleğini temizlemek sitenizin hızını %70 arttırır bunun için Cache Eklentisi kullanmak sizin için oldukça önemlidir. cache eklentileri arasında benim gözümde en iyi olan Wp Super Cache eklentisidir. Eklenti tamamen Türkçedir. ve ayarlarını öğrenmek için WP Super Cache Ayarları(çok yakında)’nı tıklayabilirsiniz. Wp Super Cache eklentisine ulaşmak için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz.

Wp Super Cache

Eklenti Optimizasyonu;

İnternet sitenizin yavaşlamasının en önemli sebeplerinden birtanesi ise kurmuş olduğunuz eklentiler wordpress’in sosnsuz dünyasından çok fazla işe yara eklenti var sosyal ağlarda paylaşma , bülten , yorum eklentisi vb. bunların hepsini kurduğunuzda zamanla yavaşlama gerçekleştmektedir. Fakat bu eklentilerin hangisinin internet sitenizi yavaşlattığını çözüp kaldırdığınız taktirde internet sitenizde çok  iyi şekilde hızlandığını farketdeceksiniz. eklenti yi aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Cep, Sabit Telefon, İnternet, Kablo, Uydu E-Devlet Sorgulama

Plugin Performance Profiler

Tema Seçimi vb;

Tema seçimi yaparken çok dikkat edin öncelikle temanızın demosunu google hız sayfasından sorgulayın. Çıkan sonucu en iyi olan temanızı tercih edin ve wordpresi kurduğunuzda default olarak gelen 3 temayı ve kullanmadığınız kurulu olan temaları silin.

Doğru Hosting Seçimi

Yukarıdaki tüm işlemleri yapmanıza ramen internet siteniz yavaşsa hostinginizi doğru seçmemişssiniz demektir. İnternet sitelerinizin dosyalarının büyüklüğünü veritabanınızın alanını kontrol edip satın aldığınız hosting özellikleriyle karşılaştırın limitleri doldurmadıysanız farklı bir hosting firmasını tercih etmenizi öneririm. Ucuz diye ilk önünüze çıkan hosting firmasından almak yerine hosting firmasını arayıp kendi datacenter’larını kullanıp kullanmadıklarını sormanız gerekmektedir. kendi datacenter’larını kullanan bir kaç hosting firması aşağıdaki gibidir ;

Turhost , İsimtescil , Güzelhost , İnternetbilisim , Markum.

Herşeyi denediniz yinede hızlanmadıysa yorum olarak belirtin elimden geldiğince yardımcı olacağım. 14 Muhteşem SEO Yazarlığı Sırları (Hızlı Etkili) yazımıza da göz atabilirsiniz.

Saygılarımla.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli