Sıradaki içerik:

Apple iPhone 12 modeli hakkında açıklamalarda bulundu

e
sv

Xiaomi yeni model katlanabilir telefon Mate Xs müşterilerin karşısına çıkmayı planlıyor

Artık telefon piyasasında bende varım diye Xiaomi yeni akıl telefon modeli için hazırlıklar başladı. Yapmış olduğu çalışmalar neticesinde katlababilir telefon yapmak için patent başvurusu yapan Xiaomi  Çinli ekibin talebi onaylandı. Yakında zamanda katlana bilir telefon ile hayranıkları üstüne çekecek gibi duruyor. işte detaylar

Xiaomi katlanabilir telefon modelleri için Mate Xs rüzgarı

Geçen yıldan beri Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi ile bir iş birliği içerisinde olan 10 yıllık şirket, aldığı yeni patent sayesinde akıllara Huawei’nin Mate Xs modelini getirdi. Patent görüntülerine göz attığımızda cihazın katlanmasını sağlayan menteşenin ekranın altında olduğunu görüyoruz.

Xiaomi’nin yeni modeli boydan boya (kenardan kenara) uzanan bir yapıya sahip. Kendisi sağa doğru katlandığında yanal bir şekilde genişliyor ve kalın bir şerit kullanıyor. Bu sayede kameraları yeniden konumlandıran bu tasarımın kenarları Mate Xs modelinden daha ince bir yapıya ev sahipliği yapıyor.

İlginizi Çekebilir  Oppo Reno 4 görüntüleri sızdırıldı-Oppo Reno 4 yeni görüntüsü

Xiaomi katlanabilir telefon modelleri

Bu tasarımın sağ tarafında ekranı ayırmak ve ekranı ters çevirmek için bir düğme bulunuyor. Üst tarafta ise dörtlü bir kamera kurulumunu görüyoruz. Bunun dışında Xiaomi, dikey bir şekilde konumlandırılan kameraları LED ışığı eşliğinde destekleyecek.

Yeni patente dikkatli bir şekilde baktığımızda ses düğmesinin güç düğmesi ile aynı yerde olduğuna (sağ tarafta) tanıklık ediyoruz. Cihazın altında bulunan diğer bölmeler şu şekilde: Hoparlör ızgarası, SIM kart yuvası, mikrofon ve Type-C şarj girişi.

katlanabilir telefon modelleri

Buna ek olarak Xiaomi’nin Stylus kalemini kullanıp kullanmayacağı henüz belli değil. Paylaşılan görüntülerde bu kalem için ayrılmış olan bir yuvanın olduğunu görüyoruz. Siz bu tasarım hakkında neler düşünüyorsunuz?

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli