Sıradaki içerik:

Teheccüd Namazı nedir – Teheccüd namazı kaç rekattır!

e
sv

Yağlı Cilt Bakımı nasıl yapılır!

Yağlı bir cilt sahibiyseniz sizler için bir kaç önerimiz olacak. Yağlı Cilt Bakımı neler dikkat edilmeli ve neler kullanılmalıdır. Yağlı Cilt neler zarar verir? Yağlı Cilt nasıl temizlenmelidir. Yağlı Cilt Bakımı püf noktalar nelerdir? Yağlı Cilt Bakımı yapmadan evel neler dikkat etmeliyiz. Yağlı Cilt Bakımı ilgili bütün sorularınız cevap burada işte detaylar….

 

Yağlı Cilt Bakımı İçin Tavsiyeler

Tahrişten kaçınınız
Her şeyden önce yağlı ciltlerde bakım yaparken cildinizi sert ovalamaktan uzak durunuz. Yağlı ciltler hassas bir yapıya sahip olduğu için cildinizi tahriş edebilirsiniz.

Kil içeren cilt temizleyicileri kullanınız
Cildinizde oluşan siyah nokta gözeneklerden kurtulmak için içerisinde kil bulunduran cilt temizleyicileri tercih ediniz.

Nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyiniz
Yapılan en büyük hatalardan biri yağlı cilt yapısına sahip olan kadınlar nemlendirici kullanmaktan kaçınıyor olmasıdır. Ancak bu aslında yanlış bir düşüncedir. Aksine yağlı cilt bakımı için cildi sık sık nemlendirmek gerekir. Eğer sizde yağlı vücuda sahip iseniz günde ortalama en az 1 en fazla 2 kere olmak üzere nemlendirici kullanınız.

İlginizi Çekebilir  25 Makyaj Hilesi – Önerisi

Bol bol su tüketiniz
Günlük en az 1.5 litre su tüketimi yapmaya dikkat ediniz. Fazla su tüketimi ile vücudunuzun nem dengesine sağlıklı katkı yapar.

Güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyiniz
Aşırı sıcak havalarda veya güneş altında maruz kaldığınız ortamlarda cildinizi yoğun güneş ışınlarından korumak için kaliteli güneş kremini ihmal etmeyiniz.

Yağlı ciltler için üretilmiş fondöten kullanınız
Eğer yağlı bir cilt yapısına sahip olup makyaj yapmayı seviyorsanız bunun için üretilmiş olan yağın kurumasını sağlayan fondötenleri kullanınız.

Siyah nokta gözenekleri için maske kullanınız
Yoğun olarak görülen siyah noktalar için 3 veya 4 günde bir özel olarak hazırlanmış maskeleri kullanınız.

Alkol içermeyen tonik kullanınız
Yağlı ciltlerinizi temizlerken doğal olarak üretilen tonikleri kullanmayı tercih ediniz. Ek olarak kullandığınız tonik içerisinde alkol olmamasına özen gösteriniz çünkü alkol içeren tonik kullanımı vücudun soluk görünmesine olanak sağlar.

Ilık su kullanmaya dikkat ediniz
Gündelik yaşantıda elinizi yüzünüzü yıkarken ne çok sıcak ne çok soğuk tam ortası olan ılık suyu tercih ediniz.

İlginizi Çekebilir  Cilt için Kahveli peeling Nasıl yapılır!

Aşırı yağlı yiyecek ve şekerden kaçınınız
Yağlı vücuda sahip olan insanlarda sivilce daha sık görülür. Bunun sebebi ise yağlı ciltli insanların yedikleri şeker ve yağ içeren yiyeceklerdir. Sizde cilt bakımına dikkat ediyor iseniz bu tür aşırı yağ içeren yiyeceklerden uzak durmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Yağlı Ciltlerin Tedavisi Var Mı?
Ciltteki yağlanmaya sebep olan maddenin sebum maddesi olduğunu yazımızın giriş bölümünde belirtmiştik. Sebum, bazı insanlarda aşırı salgılandığı için cildi de yağlı gösterir. Az seviyede salgılanan sebum da kuru cilde neden olur.

Uzmanlar tarafından sebum maddesinin salgılanma miktarı insanın genetiği ile alakalı bir durum olduğu belirtilmiştir. Klinik olarak bir tedavi yöntemi önerilmemektedir. İnsan genetiği ile oynamanın ciddi sonuçlara yol açabileceği belirtilmiştir. Bunun yerine dermatologlar bizim de yukarıda saydığımız gibi çeşitli tavsiyelerde bulunuyor.

Yukarıda saymış olduğumuz yağlı cilt bakımı için önerilenleri uygulamaktan başka seçenek yok gibi görünüyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli