Sıradaki içerik:

Ender Saraç Kilo Korumaya Yardımcı Çay

e
sv

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazın sıkıcı güneşli günlerinde nefes almaktan bile zorlanıyoruz. Peki bu durumdan kötü etkilenen cildimiz ne yapsın?

Sıkıcı güneşli havalar cildimizde yorgun düşürüyor.Cildimize gelen güneş ışınları cildimizi yıpratıyor.Her mevsim cildin ihtiyacı farklıdır.Bu yüzden yazın cilt bakımı yaparken kışın kullandığınız ürünleri kullanmayın.İşte yaz ayları için cilt bakımı önerileri.

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt Bakımı

Sıcak hava daha fazla nem anlamına geldiğinden cildinizin kışa göre daha az nemlenmeye ihtiyacı olacaktır. Daha hafif bir nemlendirici kullanmaya başlayarak gözeneklerinizi temiz tutun, böylece akne ve sivilceleşme riskini azaltabilirsiniz.

Ayak Bakım

Yaz aylarında tamamen ortalıkta olduklarından ayak bakımınıza önem verin: nasır ve sertliklerden kurtularak ayaklarınıza ihtiyaç duydukları nemi verin, pedikür yaptırın ve güzel bir çift sandalet ile ayaklarınızın keyfini çıkarın.

İlginizi Çekebilir  Makyaj Nasıl Yapılır?

Bol bol su için;

Güzel cildin sırrı suda saklıdır. Vücudunuzun yaz aylarında daha fazla suya ihtiyacı vardır. Zaten terlediğiniz için su ihtiyacınız arttığından gerektiği kadar su içmek hayatidir. Yanınızda her zaman bir şişe su bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bronzlaşmayı abartmayın

Amacınız bronzlaşmak değil cildinizi güneşin UV ışınlarından korumak ve böylece erken yaşlanma tehlikelerinden sakınmak olmalıdır. En az 15 güneş koruma faktörlü bir kremi dışarıda olacağınız her an kullanın. Dudaklarınızı, boynunuzu ve ellerinizi de korumayı unutmayın. Bronzlaşma kremleri kullanarak da sağlıklı bir bronzluk elde edebilirsiniz.

Spor ne zamanlar yapılmalı

Eğer yürüyüş veya jogging yaparken dışarıda olmak zorundaysanız bunu sabahın erken saatlerinde yapmayı tercih edin. Bu sizin daha erken uyanmanız anlamına geliyorsa günden kazandığınız saatler hoşunuza bile gidecektir. Alternatif olarak evde, spor salonunda yani ısı derecelerinin kontrol edilebildiği yerlerde spor yapmayı tercih edin.

İlginizi Çekebilir  Cilt Sağlığı İçin Basit Öneriler

Böceksavar spreyi kullanın

Sivrisinek ve böcekler özellikle sabahın erken saatleriyle akşam üstleri yaz aylarının olağan belasıdır. Dışarıdayken, özellikle kamp veya tırmanma gibi aktiviteler yaparken kaşıntılı böcek ısırıklarından kaçınmak için böceksavar ürünlerden kullanın. Böylece cildinizde istenmeyen leke veya yaralardan kaçınmış olursunuz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli