Sıradaki içerik:

Beklenen Tablet Huawei MatePad T8, Türkiye’ye sonunda Geliyor

e
sv

YKS ,LGS ve MSÜ sınav tarihleri beli oldu!

Ösym normalleşme planı çerçevesinde sınav tarihlerin belirlemeye başlamıştı. YKS sınavı ne zaman? LGS nasıl olacak? MSÜ sınavı ne zaman yapılacak. 2020 yıl sınav tarihleri beli oldu.Binlerce öğrenci salgının gölgesi altında gerçekleşecek sınavların nasıl yapılacağını merak ediliyor.

YKS ve LGS sınavları Haziran ayında yapılacak.MSÜ sınav ayında haziranda yapılması planlamaktadır.İşte ayrıntılar…

 

YKS NE ZAMAN?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2020 sınavı, 27-28 Haziran’da üç oturum şeklinde düzenlenecek. Sınav tarihinde salgın nedeniyle değişiklik yaşanmış olsa da Haziran ayında öğrenciler, yükseköğrenim için son sınavına girmiş olacak.

LGS NE ZAMAN?

2020 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) daha erken bir tarihe alınarak 20 Haziran’da yapılacak. İlkokul eğitimlerini tamamlamış olan öğrenciler, dört yıl sürecek lise öğrenimi için sınava girecek.

İlginizi Çekebilir  DGS başvuru tarihleri açıklandı - DGS 2020 ne zaman?

MSÜ SINAVI NE ZAMAN?

YKS ve LGS ile birlikte merak edilen sınavlardan bir tanesi de askeri öğrenci alımı için düzenlenen MSÜ sınavı oldu. Sınavın tarihi 14 Haziran olarak belirlendi.

SINAVLAR NASIL OALCAK?

27-28 Haziran tarihlerinde üç oturum olarak uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ve 14 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için hazırlıklar ÖSYM tarafından yapıldı. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre:

* YKS’nin her oturumunda ve MSÜ’de adaylarımıza sınav binası girişlerinde görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacaktır. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan ve/veya kolonya yanlarında getirebileceklerdir.

* Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacaktır.

* Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacaktır.

İlginizi Çekebilir  Python Nedir?

* Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecektir.

* Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacaktır.

* Yeni Sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli