Sıradaki içerik:

Microsoft Windows 10 hataları için yeni Güncellemesi Yayınlandı

e
sv

YKS ve LGS sınavları haziran ayında hangi günün yapılacak!

Covid-19  sebebiyle sınav tarihlerinde değişiklik yapılan YKS ve LGS sınavları Haziran ayında yapılması bekleniyor. YKS sınavı ne zaman? LGS nasıl olacak?  Bir çok öğrenici ilgilendiren bu sorun cevabın araştırdık.

Covid-19  sebebiyle sınav tarihlerinde değişiklik yapılan YKS ve LGS sınavları Haziran ayında yapılması bekleniyor. Uzun bir aradan sonra beklenen açıklama geldi. YKS sınavı ne zaman? LGS nasıl olacak?  Bir çok öğrenici ilgilendiren bu sorun cevabın araştırdık.

YKS ve LGS sınavlarına girmeye hazırlanan öğrenciler sınav tarihlerin gözlerin dikip  çalışmaya başladı. Bu Süreç içerisinde sınav tarihlerinde değişiklik yaşanan lise ve üniversiteye geçişe hazırlanan öğrenciler, Bir daha değişlik olur mu korkusu sardı. Ösym tarafından yapılan açıklamaya göre her hangi bir değişiklik olmayacağı söyleniyor. Haziran ayında öğrenciler ter dökecek. YKS ve LGS sınavı nasıl olacak? işte detaylar…

YKS ve LGS sınavları haziran ayında hangi günün yapılacak!

YKS ve LGS sınavları haziran ayında hangi günün yapılacak!

YKS NE ZAMAN?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2020 sınavı, 27-28 Haziran‘da üç oturum şeklinde düzenlenecek. Sınav tarihinde salgın nedeniyle değişiklik yaşanmış olsa da Haziran ayında öğrenciler, yükseköğrenim için son sınavına girmiş olacak.

İlginizi Çekebilir  YKS ,LGS ve MSÜ sınav tarihleri beli oldu!

LGS NE ZAMAN?

2020 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) daha erken bir tarihe alınarak 20 Haziran‘da yapılacak. İlkokul eğitimlerini tamamlamış olan öğrenciler, dört yıl sürecek lise öğrenimi için sınava girecek.

MSÜ SINAVI NE ZAMAN?

YKS ve LGS ile birlikte merak edilen sınavlardan bir tanesi de askeri öğrenci alımı için düzenlenen MSÜ sınavı oldu. Sınavın tarihi 14 Haziran olarak belirlendi.

YKS ve LGS sınavları haziran ayında hangi günün yapılacak!

YKS ve LGS sınavları haziran ayında hangi günün yapılacak!

ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN…

SINAVLAR NASIL OLACAK?

27-28 Haziran tarihlerinde üç oturum olarak uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ve 14 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için hazırlıklar ÖSYM tarafından yapıldı. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre:

* YKS’nin her oturumunda ve MSÜ’de adaylarımıza sınav binası girişlerinde görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacaktır. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan ve/veya kolonya yanlarında getirebileceklerdir.

* Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacaktır.

* Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacaktır.

* Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecektir.

* Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacaktır.

* Yeni Sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

İçindekiler

İlginizi Çekebilir  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Üst Kurulu yeni atamaları yapıldı.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli