Sıradaki içerik:

En Doğru logo çizimi yapma yöntemleri

e
sv

ZenMate VPN Nedir? Nasıl Kullanılır?

ZenMate VPN Nedir Nasıl Kullanılır

ZenMate VPN programsız bir IP & DNS değiştirici bir eklentidir. Sadece Google Chrome‘e ekleyerek IP & DNS adresinizi değiştirebilirsiniz. Erişemediğiniz her siteye ZenMate’nin size sunduğu 4 Adet Lokasyon aracılığı ile IP & DNS adresinizi değiştirerek erişemediğiniz her siteye hızlıca erişim sağlayabilirsiniz.

Bilgisayara indirip kurduğumuz VPN veyahutta DNS değiştirici programlarından daha stabil ve hızlı bir şekilde çalışan ZenMate VPN sayesinde tek tıkla IP & VPN adresinizi değiştirebilirsiniz.

Günümüzde internetimizin berbat olmasının yanı sıra da yavaşlığından şikayetçi oluruz. ZenMate VPN kullandığımızda internetimizin bir nebze olsun hızlanıyor. Her ne kadar başka bir IP ile bağlanmış olsakta aradaki hız farkını görebilirsiniz.

Gelelim ZenMate VPN’i nasıl kullanacağımıza;

İlginizi Çekebilir  Akıllı Telefonlar Aklımızı Alıyor!

İlk olarak Google Chrome Eklenti Mağazasında ki ZenMate VPN eklentisinin sayfasına buraya tıklayarak gidiyoruz.

ZenMate VPN Eklentisinin sayfasına girdikten sonra Sağ üst kısımdan ” +Chrome’a Ekle ” butonuna tıklıyoruz.

Chrome’a Ekle butonuna tıkladıktan sonra karşımıza gelen pencereden ” Uzantı ekle ” butonuna tıklayarak eklentimizin kurulumunu başlatıyoruz.

Eklentimiz başarılı bir şekilde kurulduktan sonra bizleri böyle bir kayıt ekranına gönderiyor. Bu adımda ZenMate kayıt oluyoruz. Bilgilerimizi doğru bir şekilde girdikten sonra ” Ücretsiz Kayıt ” butonuna tıklıyoruz.

ZenMate Eklentisi başarılı bir şekilde kurulduğunu anlayacağımızın bir diğer yolu ise Google Chrome’da sağ üst kısımda bir kalkan işareti çıkacaktır. Eğer Yeşil bir Kalkan ikonu varsa bilin ki ZenMate Aktif demek oluyor. Eğer Şeffaf bir Kalkan ikonu varsa ZenMate Pasif demek oluyor.

İlginizi Çekebilir  Akıllı Telefon Hastalığına Yakalanmış Olabilirsiniz!

ZenMate’yi Aktif hale getirmek için, sağ üst kısımdan ZenMate’nin ikonuna tıklıyoruz. Ve sağ tarafta açılan pencerenin en alt kısmındaki ” Off ” butonuna tıklayarak ZenMate’yi Aktif hale getiriyoruz.

Ve ZenMate artık Aktif. 

Eğer farklı bir Lokasyonun IP’sine bağlanmak istiyorsanız. Okla gösterilmiş olan bayrağın üzerine tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra karşımıza çıkan ZenMate’nin bize Ücretsiz sunmuş olduğu 4 Adet Lokasyonu görüyoruz. Bu 4 Lokasyondan birini seçerek bağlanabilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz Lokasyonun sağ kenarındaki ” Seç ” butonuna tıklayarak o Lokasyona bağlanabilirsiniz.

Ve artık Almanya sunucusuna bağlanmış oluyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli